SKANING 3D - SPOSÓB NA DOSKONAŁĄ INWENTARYZACJĘ BUDYNKU

Żmudna praca nad dokumentacją i inwentaryzacją budynku odchodzi w niepamięć. Nowoczesna metoda skanowania laserowego 3D pozwala zaoszczędzić na czasie, błędach, nerwach, a co najważniejsze – jest diabelsko precyzyjna!

JEDEN SKANING – WIELE POTRZEB I CELÓW

Jeśli Twoja odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi TAK, to odpowiedzią na Twoją potrzebę jest laserowy skaning 3D budynku. Nieważne, czy jesteś inwestorem, czy projektantem, Twoim celem jest posiadanie precyzyjnej dokumentacji. Wtedy minimalizujemy ryzyko zaistnienia błędów. A to przekłada się na zaoszczędzone pieniądze, nerwy i czas zarówno projektanta, inwestora, jak i wykonawcy robót budowlanych.

Dlaczego potrzebujesz skanowania laserowego?

Chcesz, aby każdy detal architektoniczny, np. na fasadzie budynku, został szczegółowo odwzorowany. Jest to konieczne, gdy planujesz np. restaurację zabytku. Skanowanie 3D dostarczy Ci również wiedzę o powierzchni budynków, pomieszczeń. Mało tego. Laser zauważy jakikolwiek defekt, np. pęknięcie. Dzięki temu do akcji będą mogli wkroczyć inżynierowie budowlani. Ale z dobrodziejstw skanowania 3D laserem korzystają nie tylko zabytki czy inne budynki wymagające konserwacji lub remontu! Zgadnij, jakie obiekty jeszcze? Myślimy tu o halach, magazynach. Można je wstępnie zinwentaryzować bez konieczności przerywania pracy na miejscu.

KAŻDY RODZAJ BUDYNKU I INWESTORA

Skaning laserowy to sposób na nowoczesną inwentaryzację budynku: od strychów, przez hale, po zabytkowe pałace. Dzięki niemu możemy tworzyć rzuty, przekroje oraz modele 3D. A wtedy wystarczy jedynie wirtualny spacer po budynku, aby bezproblemowo wyobrazić sobie co i gdzie powinno się znajdować. Widok płaskich rzutów nie działa tak świetnie na wyobraźnię. To czyni modele 3D o niebo lepszymi, z czym zgodzi się z nami chyba każdy inwestor. A to, co w tym wszystkim jest najpiękniejsze, to fakt, że z usługi skanowania laserowego można korzystać na każdym etapie inwestycji – od wstępnych analiz, przez projekt, budowę i oddanie budynku do użytkowania. Zainteresowany? Odezwij się do nas i dowiedz się więcej!